BackBack

Theorema 'Paris' Automatic

€1,350.00

This adventurously designed Paris Theorema timepiece will feel like quality treasure around your wrist, equipped with stunning details and precision to provide a highly distinguished style. Perfect for boardroom meetings and...

Gold Black Leather StrapGold Black Leather Strap
Silver White Leather Strap WatchSilver White Leather Strap Watch
Silver Black Leather StrapSilver Black Leather Strap
Black Leather StrapBlack Leather Strap
Përshkrimi

This adventurously designed Paris Theorema timepiece will feel like quality treasure around your wrist, equipped with stunning details and precision to provide a highly distinguished style. Perfect for boardroom meetings and evenings, a true must have for every gentleman.

Reference T3012-3
Case Stainless steel gold plated
Dimension Size approx.44 mm without crown
Movement Automatic with 21 Stones
Lens Special hardened mineral glass
Clasp/Buckle Butterfly-buckle
Strap Genuine leather strap
Include Original Theorema box with Booklet and warranty card
Warranty 2 years warranty
Water Resistant 3 ATM
Brand

Theorema

 

We mail within 48 hours after payment received. A tracking number will be available for the customer. Shipping time to North America and EU varies from 3-5 days. Other countries shipping time takes longer. We use FedEx, USPS, or Deutsche Post.

Additional Information
Style

Gold black leather strap, Silver white leather strap watch, Silver black leather strap, Black leather strap

Dërgesat & Transporti

Në Tufina.al mund ta porosisni orën paraprakisht nga zyrat në Gjermani dhe direkt në zyrat tona në Tiranë. Nëse produkti që ju parapëlqeni, nuk ndodhet në zyrat tona në Tiranë, atëherë porosia bëhet në një nga mënyrat e mëposhtme

Mënyra e parë është me Deutsche Post dhe pakoja kërkon 7-10 ditë pune për të mbërritur në Tiranë. Mënyra e dytë është me Fedex Express dhe kërkon përreth 4-5 ditë pune për të mbërritur në Tiranë

Nëse ora ndodhet në Tiranë ju do mund ta tërhiqni atë direkt në zyrat tona, ose ne mund t'jua dërgojmë direkt në adresën tuaj nëpërmjet postës lokale të preferencës tonë