BackBack

Theorema 'Everest' Mechanical

€1,270.00 €545.00

This style is perfect for the new age man who likes simple classiness and has an essential love for contemporary fashions. The well-made yet flexible genuine leather strap is offset by...

Silver Blue Leather Strap WatchSilver Blue Leather Strap Watch
Silver Black Leather Strap WatchSilver Black Leather Strap Watch
Përshkrimi

This style is perfect for the new age man who likes simple classiness and has an essential love for contemporary fashions. The well-made yet flexible genuine leather strap is offset by masculine hardware for a distinctive look that can be worn for day or night.

Reference T2008-ss
Case Stainless steel case polished (316 L)
Dimension Size approx.44 mm without crown
Movement Mechanic with 17 Stones
Lens Special hardened mineral glass
Clasp/Buckle Strap buckle
Strap Genuine leather strap
Include Original Theorema box with Booklet and warranty card
Warranty 2 years warranty
Water Resistant 3 ATM
Brand Theorema


We mail within 48 hours after payment received. A tracking number will be available for the customer. Shipping time to North America and EU varies from 2-3 days. Other countries shipping time may take longer. We use FedEx Express for all of our deliveries.

Additional Information
Style

Silver blue leather strap watch, Silver black leather strap watch

Dërgesat & Transporti

Në Tufina.al mund ta porosisni orën paraprakisht nga zyrat në Gjermani dhe direkt në zyrat tona në Tiranë. Nëse produkti që ju parapëlqeni, nuk ndodhet në zyrat tona në Tiranë, atëherë porosia bëhet në një nga mënyrat e mëposhtme

Mënyra e parë është me Deutsche Post dhe pakoja kërkon 7-10 ditë pune për të mbërritur në Tiranë. Mënyra e dytë është me Fedex Express dhe kërkon përreth 4-5 ditë pune për të mbërritur në Tiranë

Nëse ora ndodhet në Tiranë ju do mund ta tërhiqni atë direkt në zyrat tona, ose ne mund t'jua dërgojmë direkt në adresën tuaj nëpërmjet postës lokale të preferencës tonë